EN      RU      UA     
 
(+38 032) 247 54 51
(+38 067) 672 18 33
(+38 095) 634 88 85
 
41 90 90
lvivtour
info@lvivtour.com.ua
Головна     Готелі     Оренда квартир     Екскурсії     Визначні місця     Афіша     Контакти

Львів-Тур > Афіша > Інше > Показ фільму “Остання поїздка додому”.

Показ фільму “Остання поїздка додому”

Показ фільму “Остання поїздка додому”
Показ фільму “Остання поїздка додому”

Категорія: Інше

Дата проведенння: 02 жовтня 2010 року

Місце проведення: Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6)

2 жовтня 2010 р. о 16.00 в Центрі міської історії відбудеться показ фільму “Остання поїздка додому” режисера Романa Крика.

Героями фільму є троє мешканців Кобильниці Волоської, яких у 1947 р. насильно переселели на Мазури в рамках операції “Вісла”. У фільмі виступають і інші депортовані (жителі Венгожева та околиць). Вони розмірковують про те, чи українці в Польщі, як національна меншина, мають шанс вижити, а також, чи акція “Вісла” завершилася успіхом, якщо виходити з того, що її основною метою була полонізація депортованих українців. Про це розмірковують також історики Гжегож Мотика з Польської Академії Наук та Михайло Козак з Перемишля.

Зйомки фільму відбувалися у липні 2010 р. в Кобильниці Волоській, Варшаві, Чесанові, Старому та Новому Люблинці, Великих Очах, Князях, Млинах, Наролю, Венгожеві, Гіжицьку, Круклянках, Оковізьні та Позезджу.

Повна версія фільму “Остання поїздка додому” вперше була презентована в Києві 21 вересня 2010 року.


Заголовок фільму: „Остання поїздка додому”

Тривалість: 49 хвилин

Режисер: Роман Крик, оператор: Олександр Ярмоленко, монтаж: Юрій Панін


Героями фільму є троє мешканців Кобильниці Волоської, які в 1947 р. були насильно переселені на Мазури в рамках операції „Вісла”. Семену Крику було тоді 22 роки, Катерині Бутрим – 17, Катерині Гниді – 10 років. Трійня переселенців – нині літніх уже людей – орендує туристичний караван, щоб 63 роки опісля, в протилежному напрямку, здолати переселенський шлях і провідати рідне село. В Кобильниці Волоській нинішні жителі Мазурів розповідають про те, як була організована акція „Вісла” в їхньому селі, розповідають про своє довоєнне життя, про своїх предків. Вони там, на рідній землі, зустрічаються з греко-католицьким єпископом, який теж народився в Кобильниці Волоській і був хрещений в місцевій церкві, а потім, у віці 2 років, був депортований з більшістю інших мешканців цього населеного пункту. Всі вони відвідують з молитвою місцеву церкву, яка нині є також костелом.

У фільмі виступають інші депортовані в рамках акції „Вісла” (жителі Венгожева та околиць). Вони розмірковують про те, чи українці в Польщі, як національна меншина, мають шанс вижити, а також, чи акція „Вісла” завершилася успіхом, якщо виходити з того, що її основною метою була полонізація депортованих українців.

Про це розповідає також Гжегож Мотика з Польської Академії Наук та історик з Перемишля, Михайло Козак. У фільмі виступає голова сільради Кобильниці Волоської, а також один з мешканців села, українець, який у 1947 р. випадково уникнув депортації. Маруся Хомин з Позезджа представляє у фільмі друге покоління українців народжених після акції „Вісла”, а Оксана Житка з Варшави – третє покоління.

Давидові Псалми співає диригент чоловічого хору „Журавлі”, Ярослав Вуйцік.

Фільм завершується ствердженням: в 1947 р. в рамках акції „Вісла” переселено 147 тисяч українців, а під час проведеного у 2002 р. переписі населення українцями назвали себе 27 тисяч осіб – громадян Польщі.


Запрошуємо всіх бажаючих на перегляд фільму.

Вхід вільний

Джерело: lviv-online



 
Афіша Львова

 Всі

 Фестивалі

 Музика

 Нічне життя

 Театр

 Кіно

 Література

 Мистецтво

 Культура

 Спорт

 Інше

 Архів

Популярні замовлення
Квартира на вул. Фурманській
Велика і дуже затишна квартира з величезни king-size ліжком біля Оперного театру.
Квартира на вул. Головацького
Комфортабельна квартира для 2-3 людей між центром міста і ж/д вокзалом.
Готель "Нота Бене"
Сучасний затишний готель в тихому кутку Львова
Оглядова екскурсія по Львову
Ви пройдете місцями, по яких ходили практично всі короли Польщі та імператори Австрії.

Карта Львова
Карта Львова
Найбільш детальна інтерактивна карта Львова з деталізацією до будинку.