EN      RU      UA     
Львівський музей історії релігії у Львові
 
(+38 032) 247 54 51
(+38 067) 672 18 33
(+38 095) 634 88 85
 
41 90 90
lvivtour
info@lvivtour.com.ua
Головна     Готелі     Оренда квартир     Екскурсії     Визначні місця     Афіша     Контакти

Львів-Тур > Визначні місця Львова > Музеї > Львівський музей історії релігії.

Львів - Львівський музей історії релігії у Львові

Львівський музей історії релігії
Категорія: Музеї

Львівський музей історії релігії чи не найгарніший з львівських музеїв, адже розташований у будівлі Домініканського монастиря - одного з найгарніших святинь Львова ХІV – XVIII ст.

Унікальні експонати історії української та світової релігії з найдавніших часів до кінця ХХ ст., величезна релігійна бібліотека (150 тисяч екземплярів), аналогів якій немає в усій Україні; велике зібрання Тор та Біблій, найдавніші друковані книги, серед яких „Біблія” Івана Федорова, і, звичайно ж, органний зал, де час під звуки органу ніби завмирає.

Львівський музей релігії представляє своїм відвідувачам дев’ять тематичних відділів, кожен з яких вабить чимось своїм - загадковим.

Перший відділ - Релігії стародавнього світу - експонати найдавніших релігійних вірувань наших предків (магії, культу природи, фетишизму, тотемізму, анімізму), релігії Стародавнього Єгипту, Греції та Риму, релігійні уявлення східних слов’ян (в тому числі українців) та інші демоністичні вірування: віра в духів, у померлих родичів, тварин.

Наступний відділ музею – це Юдаїзм - релігія давніх юдеїв. Родзинкою цього відділу є унікальні зібрання сувоїв Тори, цікавими є рідкісні видання XVII – XX ст, ритуальні та синагогальні предмети, скульптури, живописні та графічні полотна.

Раннє християнство – одна із головних релігій світу, що виступила основою для формування західноєвропейської культури та цивілізації. Передумови виникнення християнства та його розвиток на початкових етапах. Наочними стануть: Старообрядницька ікона з Білої Криниці "Старозавітна Трійця" (XVII ст.), ікони "Св. Ілля" та "Вогненне сходження на небо пророка Іллі" (XIX ст.), Євангеліє XIX ст., видане у Львові, Ікона XVII ст. "Богородиця Одигітрія з пророками", Ікона XVII століття "Тайна вечеря", Ікона "Трійця" (XIX ст.) та інші.

Відділ - Вірменська церква. Розвиток вірменської церкви на початкових етапах у світі та в Україні. Періоди становлення та розвитку, спільні та відмінні риси християнства та Вірменської церкви.

Історія римо-католицької церкви розповість про основні догмати католицької церкви (Святе Письмо та Святий Переказ), принципи поширення католицизму на території України загалом, та у Львові – зокрема. Особливо цікавими для відвідувачів будуть унікальні експонати: Біблія (Париж, 1563 р.), твори папи Григорія І (Париж, 1705 р.), Фоми Аквінського (Париж, 1889 р.), роботи дуже відомих митців М.Яблонського та С.Чехова.

Українська греко-католицька церква: її зародження (Берестейська Унія), поширення на території України та Львові, її ліквідація у Львівському соборі (1946р) та недавнє відновлення. Найбільш відомі експонати відділу – картини митця М.Сосенка, Євангелія (1780 р.), надруковане у Почаївському Свято-Успенському монастирі, особисті речі священнослужителів.

Відділ – Православ’я. Історія Української Православної церкви від самого початку – хрещення Київської Русі (988р) до сьогоднішніх днів. Відвідувачів зацікавлять неперевершені зразки ікон ("Іов Почаївський", XIX ст., "Почаївська Божа Матір", копія XIX ст., “Апофеоз Печерської Богоматері” кінця XVII ст), церковних книг, картин.

І два останні відділи: Протестантизм і Східні релігії. Експонати цих відділів ознайомлять Вас з розвитком та поширенням протестантизму та східних релігій (індуїзм, іслам, буддизм, даосизм) у світі та на теренах України. Цікаві факти розвитку цих релігій, експонати неперевершеної краси.

Отож, чекаємо Вас у Львівському Музеї Історії Релігії, щоб розповісти чи удосконалити Ваші знання про світові релігії минулого та сучасності.

Вартість вхідного квитка: дорослі – 5.00грн/ос., діти – 2,00грн/ос.
Вартість екскурсійної путівки: дорослий – 35,00грн/ос., діти – 15,00грн/ос.
Останньої п’ятниці кожного місяця – для студентів та школярів вхід безкоштовний.

Телефон: (+38 032) 235 60 32
Адреса: пл. Музейна, 1.
Час роботи: з 10 до 18 години, щодня, крім понеділка.


Дворик музеюРимо-католицька церкваОдин з залів музеюЮдаїзмРелігії давнього світу
 
Визначні місця Львова

 Топ 10 кращих місць

 Площі, проспекти і вулиці

 Архітектура і будинки

 Пам'ятники

 Храми

 Музеї

 Парки

Визначні місця навколо Львова

 Замки

 Містечка

 Храми

 Природа

Популярні замовлення
Квартира на вул. Фурманській
Велика і дуже затишна квартира з величезни king-size ліжком біля Оперного театру.
Квартира на вул. Головацького
Комфортабельна квартира для 2-3 людей між центром міста і ж/д вокзалом.
Готель "Нота Бене"
Сучасний затишний готель в тихому кутку Львова
Оглядова екскурсія по Львову
Ви пройдете місцями, по яких ходили практично всі короли Польщі та імператори Австрії.

Карта Львова
Карта Львова
Найбільш детальна інтерактивна карта Львова з деталізацією до будинку.

Наші друзі:
Відпочинок у Карпатах Відпочинок у Карпатах
Каталог готелів, котеджів і баз відпочинку у Карпатах.