EN      RU      UA     
Поморянський замок у Львові
 
(+38 032) 247 54 51
(+38 067) 672 18 33
(+38 095) 634 88 85
 
41 90 90
lvivtour
info@lvivtour.com.ua
Головна     Готелі     Оренда квартир     Екскурсії     Визначні місця     Афіша     Контакти

Львів-Тур > Визначні місця Львова > Замки > Поморянський замок.

Львів - Поморянський замок у Львові

Поморянський замок
Категорія: Замки

Поморянський замок — це ще один замок, який розташувався в Золочівському районі Львівської області. Він є пам'яткою історії та архітектури для місцевих жителів, а також вважається справжньою святинею для поляків. Будівля замку побудована з каменю і стоїть на річці Золота Липа.

У XVI столітті був збудований замок, володарем якого був Микола Свинка. Його стіни зведені на невисокому пагорбі та з трьох сторін омиваються озерами і водоймами. У 1504 році Поморянам присвоїли звання міста і надали Магдебурзьке право. Влада над замком переходила з рук в руки: місце Свинки з часом заняв Жигмунт Сенинський, а після нього володіння перейшло до рук Якуба Собеського, який викупив у Жигмунта землі Поморян разом із замком.

Будівля Поморянського замку була найміцнішою в порівнянні з іншими відомими замками Львівщини, включаючи Золочівський. За часів правління Якуба Собеського замок мав сили відновлюватись, тому що король вклав в його чергову реставрацію 25 000 злотих, після чого фортеця стала набагато міцнішою і стійкою. Він піднявся з руїн, які залишились після нападів ворожих народів другої половини XVII століття. Будівлю замку було укріплено, була зведена нова порохівниця та зроблено великий запас гармат і зброї, внаслідок чого протягом 1687 — 1695рр. замок вистояв усі наступні напади татар.

Після смерті короля Собеського, замок ослаб і вид фортеці потроху послаблювався. З 1740 року влада над замком перейшла в руки Радзивілів і коли в 1771 році відбулася пожежа, фортеця отримала багато ушкоджень.
У 1876 році влада перейшла в руки Потоцького, який приступив за відновлення фортеці після першої світової війни. У 80-х роках в замку Поморян планували будинок пристарілих для творчих працівників.

На даний момент будівля Поморянського замку знаходиться в аварійному стані. До тепер збереглися східний та південний двоповерхові корпуси, а також кругла вежа. Дах південного корпусу підтримують колони таксонського ордера, а в корпусі з боку двору відкрита галерея.

Адреса: с. Поморяни, Львівська обл.


 
Визначні місця Львова

 Топ 10 кращих місць

 Площі, проспекти і вулиці

 Архітектура і будинки

 Пам'ятники

 Храми

 Музеї

 Парки

Визначні місця навколо Львова

 Замки

 Містечка

 Храми

 Природа

Популярні замовлення
Квартира на вул. Фурманській
Велика і дуже затишна квартира з величезни king-size ліжком біля Оперного театру.
Квартира на вул. Головацького
Комфортабельна квартира для 2-3 людей між центром міста і ж/д вокзалом.
Готель "Нота Бене"
Сучасний затишний готель в тихому кутку Львова
Оглядова екскурсія по Львову
Ви пройдете місцями, по яких ходили практично всі короли Польщі та імператори Австрії.

Карта Львова
Карта Львова
Найбільш детальна інтерактивна карта Львова з деталізацією до будинку.

Наші друзі:
Відпочинок у Карпатах Відпочинок у Карпатах
Каталог готелів, котеджів і баз відпочинку у Карпатах.