EN      RU      UA     
Унівський монастир у Львові
 
(+38 032) 247 54 51
(+38 067) 672 18 33
(+38 095) 634 88 85
 
41 90 90
lvivtour
info@lvivtour.com.ua
Головна     Готелі     Оренда квартир     Екскурсії     Визначні місця     Афіша     Контакти

Львів-Тур > Визначні місця Львова > Храми > Унівський монастир.

Львів - Унівський монастир у Львові

Унівський монастир
Категорія: Храми

Унівський монастир розташований в селі Унів Перемишлянського району Львівської області. Цей монастир вважають відомим духовним центром Галичини і одним із самих старовинних монастирських комплексів в Україні.

Повна назва храму - Свято-Успенська Унівська Лавра Студейского Статуту. Храм був побудований в XIV столітті і опановував ним рід Гедиміновичів. Через деякий час влада перейшла в руки правління княжого роду Лагодовського. У 1542 році польський король присвоїв храмові статус Унівської архимандрії. У той же час почастішала кількість нападів ворожих народів турків і татар на українські землі, після чого будівля була спалена в 1549 році. Храм був залучений до процесу відновлення, але коли настали часи Австрійської імперії, безліч монастирів було закрито, в тому числі і Унівський. А щоб врятувати будівлю від повного руйнування, за нього взявся Михайло Левицький і переробив храм на резиденцію.

Чернече життя в храмі відродилося лише в XVIII столітті, під керівництвом Андрія Шептицького. Він же і присвоїв храму статус Лаври. Але недовго тривало відновлення монастиря, так як в 1947 році коли до влади прийшов Радянський Союз, заарештували архімандрита Климентія. 40 років все залишалося незмінним після чого в храм знову повернулася молитва.

Недалеко від Унівського монастиря є Чернеча гора, де розташовано цвинтар з могилами ченців. Це надзвичайно гарне і затишне місце, яке аж надихає людей на молитву.

В Унівському монастирі присутня чудотворна ікона Пресвятої Богородиці Одигітрії, а також є чудотворне джерело. Ці чудотворні речі мають свою історію. Одного разу Пресвята Богородиця прийшла уві сні до одного шляхтича, в якого були дуже хворі ноги. Вона наснилась йому і сказала щоб той відмовився від своїх маєтків і пішов шукати цілюще джерело. Омившись в ньому він і одужає. У пошуку джерела чоловік натрапив на руїни монастиря, потім і на сам образ, який дуже яскраво сяяв, і до цього сяйва приходило все більше і більше людей щоб помолитися. У 1995 році ікону урочисто перенесли до храму, а з 2004 року і до сих пір, у третю неділю травня Унівська Лавра святкує свято Унівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

Адреса: с.Унів, Львівська обл.


 
Визначні місця Львова

 Топ 10 кращих місць

 Площі, проспекти і вулиці

 Архітектура і будинки

 Пам'ятники

 Храми

 Музеї

 Парки

Визначні місця навколо Львова

 Замки

 Містечка

 Храми

 Природа

Популярні замовлення
Квартира на вул. Фурманській
Велика і дуже затишна квартира з величезни king-size ліжком біля Оперного театру.
Квартира на вул. Головацького
Комфортабельна квартира для 2-3 людей між центром міста і ж/д вокзалом.
Готель "Нота Бене"
Сучасний затишний готель в тихому кутку Львова
Оглядова екскурсія по Львову
Ви пройдете місцями, по яких ходили практично всі короли Польщі та імператори Австрії.

Карта Львова
Карта Львова
Найбільш детальна інтерактивна карта Львова з деталізацією до будинку.

Наші друзі:
Відпочинок у Карпатах Відпочинок у Карпатах
Каталог готелів, котеджів і баз відпочинку у Карпатах.