EN      RU      UA     
Природний заповідник "Розточчя" у Львові
 
(+38 032) 247 54 51
(+38 067) 672 18 33
(+38 095) 634 88 85
 
41 90 90
lvivtour
info@lvivtour.com.ua
Головна     Готелі     Оренда квартир     Екскурсії     Визначні місця     Афіша     Контакти

Львів-Тур > Визначні місця Львова > Природа > Природний заповідник "Розточчя".

Львів - Природний заповідник "Розточчя" у Львові

Природний заповідник "Розточчя"
Категорія: Природа

Природний заповідник Розточчя є унікальним у фізико-географічному відношенні і розташовується в межах Польщі та України, на головному вододілі Європи. Цей заповідник цікавий тим, що тут беруть початок багато річок та струмочків, що впадають у водні артерії України - Дністер та Буг, Чорне та Балтійське моря; територія представлена трьома грядовими височинами; поєднуються три флористичні області: Карпати, Поділля, Полісся; водиться багато різних видів птахів і росте різноманітна рослинність унікальних видів.

Створений заповідник Розточчя в 1984 році з метою вивчення унікальних ландшафтів. Рельєф природної зони переважно горбистий, найвища гора досягає 390 метрів. По межах грядових височин протікає річка Верещиця та її притока Ставчанка, на основі яких створено каскад штучних водойм, одним з яких є Янівське озеро. Завдяки такій рельєфній площі, клімат природної зони Розточчя досить вологий, адже там переважають вітри західного і південно-західного напрямку, що обумовлює часте надходження вологих мас з Балтики. Такий своєрідний клімат території призвів до утворення унікальної болотної та лісової рослинності.

Лісова частина складається з широколистяних, хвойно-широколистяних та хвойних лісів (останніх там набагато менше) і становить 92% площі рослинності. До дерев, які там переважають відносяться дуб, ясен, граб, в'яз, липа, клен, ялиця та бук. У трав'яному ярусі заповідника Розточчя можна зустріти такі екземпляри дерев, як багаторядник шипуватий, апозеріс смердючий, аспленій волосовидний. Також в лісовій смузі є частина соснових лісів, але вони займають відносно меншу площу лісової смуги.

Поєднання трьох флористичних областей зумовило заповнення території паркової зони великим асортиментом різноманітних рослин, які відрізняються між собою віком та походженням. До екземплярів рослинності парку Розточчя відносять: білу фіалку, сіру вільху, білу ялицю, багно болотне, мирзолисту вербу та болотяну журавлину.
Крім перерахованих видів, в зоні природного парку налічують ще близько 885 видів судинних рослин, 20 видів водоростей, 212 видів мохоподібних та 65 видів лишайників. З них всіх 28 видів судинних рослин уже занесено до Червоної книги України.

Розглядаючи тваринний світ природного парку Розточчя, можна відзначити, що там поширені такі тварини як сірий заєць, лисиця, куниця, ласка, тхір, горностай, вовк, лось, кабан, сарна, іноді можна зустріти оленя.
Взагалі там налічується близько 43 видів ссавців, 17 видів земноводних та плазунів, 169 видів птахів і 16 видів риб. Щасливчикам може випасти можливість побачити в парку найменшу пташку України - жовтоголового королька.

Гостям, які прибувають до парку Розточчя для зустрічі з надзвичайним чудом природи, проводять тематичні екскурсії. Перебування в природному національному парку залишить море позитивних відчуттів та спогадів, надасть гостям можливість з легкістю насолодитися чистим повітрям і просто помилуватися унікальністю цього місця. 
Визначні місця Львова

 Топ 10 кращих місць

 Площі, проспекти і вулиці

 Архітектура і будинки

 Пам'ятники

 Храми

 Музеї

 Парки

Визначні місця навколо Львова

 Замки

 Містечка

 Храми

 Природа

Популярні замовлення
Квартира на вул. Фурманській
Велика і дуже затишна квартира з величезни king-size ліжком біля Оперного театру.
Квартира на вул. Головацького
Комфортабельна квартира для 2-3 людей між центром міста і ж/д вокзалом.
Готель "Нота Бене"
Сучасний затишний готель в тихому кутку Львова
Оглядова екскурсія по Львову
Ви пройдете місцями, по яких ходили практично всі короли Польщі та імператори Австрії.

Карта Львова
Карта Львова
Найбільш детальна інтерактивна карта Львова з деталізацією до будинку.

Наші друзі:
Відпочинок у Карпатах Відпочинок у Карпатах
Каталог готелів, котеджів і баз відпочинку у Карпатах.