EN      RU      UA     
Національний природний парк "Сколівські бескиди" у Львові
 
(+38 032) 247 54 51
(+38 067) 672 18 33
(+38 095) 634 88 85
 
41 90 90
lvivtour
info@lvivtour.com.ua
Головна     Готелі     Оренда квартир     Екскурсії     Визначні місця     Афіша     Контакти

Львів-Тур > Визначні місця Львова > Природа > Національний природний парк "Сколівські бескиди".

Львів - Національний природний парк "Сколівські бескиди" у Львові

Національний природний парк "Сколівські бескиди"
Категорія: Природа

Національний природний парк “Сколівські бескиди” розкинувся на 35 261 га Львівської області і розташовується на території Дрогобицького, Сколівського та Турківського районів. В склад національного парку входять гори, річки, всім відомі Урицькі скелі та прекрасний водоспад Гуркало.

Створено цю природну зону в 1983 році з метою збереження, відтворення і раціонального використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з їх унікальними природними комплексами, що мають велике значення в галузях екології, естетики, рекреації, освіти і природної охорони. Клімат в природній зоні порівняно м'який, помірна кількість вологи та тепла.

Велику площу Національного парку “Сколівські бескиди” займають гори. Ця частина включає в себе скибу Парашки та скибу Зелем'янки. Найвищими вершинами скиби Парашки є гори: Парашка, висотою 1268,5м, Зелена — 1227м, Тимків верх — 1227м, Оброслий верх — 1177м та ін. Зі сторони південного сходу до скиби Парашки прилягає Серединний хребет з найвищими вершинами: Кривий верх — 1072м, Виднога — 1132м та ін. До найвищих вершин скиби Зелем'янки відносяться: Магура — 1692м, Буковець — 1259м, Кремінка — 1135м та ін.

Недалеко від села Урич в Сколівському районі розташувались всім відомі Урицькі скелі. Це так звані залишки масивних пісковиків палеоцену, які мають вже близько 55 млн років. Урицькі скелі мають 50м висоти і відносяться як до природних пам'яток так і до археологічних пам'яток, які є унікальними та не мають аналогів в цілій Європі.
Урицькі скелі — це все що залишилось від Тустанської фортеці, адже досі можна там побачити вироблені підземні ходи та колодязі. Урицькі скелі до сьогоднішнього дня являються дуже популярним об'єктом серед людей, адже туристи масово приїжджають сюди щоб відвідати цю цікаву пам'ятку природи.

Ще однією складовою частиною нашої природної зони “Сколівські бескиди” є неперевершеної краси водоспад Гуркало, який не дає можливості туристам пройти мимо. Він розташований біля гори Парашка на місцині, де можна розкласти наметове містечко і милуватись цим чудесним краєвидом. Вода у водоспаді спадає в невеличке озеро, в якому можна купатись, хоча вода там досить холодна. Чисте повітря, красива природа, спів пташок, шум спадаючої води — що ще може бути краще для повного релаксу та спокійного відпочинку від міської метушні.

Національний природний парк багатий на рослинний світ. Тут росте близько 700 видів судинних рослин, частина з яких вже занесена в Червону книгу України. Серед рослинного світу в парку можна знайти такі екземпляри як пролісок білосніжний, фіолетовий шафран Гейфеля, лілія лісова, траунштейнера куляста та ін.
З дерев в природному парку переважають букові, ялицеві чисті та мішані ліси, іноді трапляються смерекові фітоценози. Ще одними рідкісними утвореннями є болотні угрупування з унікальними видами рослин: осокою багновою, журавлиною болотною, росичкою круглолистою та ін. Більшу частину площі паркової зони займають хвойні лісові смуги.

Тваринна природа теж досить багата в національному парку. У водоймах водиться близько 20 видів риб окунеподібних, лососеподібних та коропоподібних рядів. Із категорії земноводних в парку можна побачити трав'яну жабу, кумку, тритона і саламандру, що занесена до Червоної книги. Вона є отруйною і у вологу погоду, після випадання дощів, її досить часто можна побачити на дорогах і стежках.

Плазунами природна зона не сильно заповнена, їх там налічується близько 6 видів. Частіше за все зустрічаються вуж, гадюка, рідше - медянка.

На території парку налічується близько 140 видів птахів, 50 видів ссавців та зустрічаються ратичні породи тварин. До останніх можна віднести косулю, яку можна зустріти в будь-якому місці парку, оленя благородного, дикого кабана, також є кілька особин зубрів. В природно-парковій зоні можна зустріти ведмедя, популяція якого становить близько 20 особин, видру та рись.

Національний природний парк - це надзвичайне місце, яке варте уваги, так як там можна зустріти багато всього цікавого та рідкісного. 
Визначні місця Львова

 Топ 10 кращих місць

 Площі, проспекти і вулиці

 Архітектура і будинки

 Пам'ятники

 Храми

 Музеї

 Парки

Визначні місця навколо Львова

 Замки

 Містечка

 Храми

 Природа

Популярні замовлення
Квартира на вул. Фурманській
Велика і дуже затишна квартира з величезни king-size ліжком біля Оперного театру.
Квартира на вул. Головацького
Комфортабельна квартира для 2-3 людей між центром міста і ж/д вокзалом.
Готель "Нота Бене"
Сучасний затишний готель в тихому кутку Львова
Оглядова екскурсія по Львову
Ви пройдете місцями, по яких ходили практично всі короли Польщі та імператори Австрії.

Карта Львова
Карта Львова
Найбільш детальна інтерактивна карта Львова з деталізацією до будинку.

Наші друзі:
Відпочинок у Карпатах Відпочинок у Карпатах
Каталог готелів, котеджів і баз відпочинку у Карпатах.